Teď už jen batoh

Ona Bowery je dneska už takovou malou legendou mezi fotografickým příslušenstvím, trochu Birkin kabelka pro fotografy. Několik let jsem sháněl dobrou tašku. Je to celkem problém, protože většina dostupných tašek jsou polymerové strojovky, na kterých prostě vidíte, že výrobní cena je 300 v Číně a marže obchodníka 300%. Nechci znít snobsky, jádro je jinde – mám pouze pocit, že předražený plast neodráží moje profesní hodnoty. Mám rád opravdové lidi a opravdové fotografie. Mám rád i kus opravdového řemesla.

Ona Bowery je opravdové řemeslo

Cítíte to na první dotek. Je to prostě krásná kůže, dobře zpracovaná, ošetřená a spojená v jeden funkční celek.  Každý detail, včetně kování působí kvalitně a spolehlivě. Působí mi radost ji používat. Někdo si na ní dal záležet. Mám ji dokonce tak rád, že si musím připomínat, abych na ni nebral moc ohledy v terénu, protože je to koneckonců součást profesního vybavení.

Taška už získává svůj příběh, svoji patinu. Její povrch začíná odrážet způsob, jakým ji nosím a jak s ní nakládám. Srůstá se osobností svého fotografa, když ji šlehají větve a když se za chůze zohýbá o moji kostnatou pr.. zadek. Moje fotografie není naleštěná a dokonalá, je živá. Nebo takovou ji aspoň chci. Ona Bowery s tímhle hezky koresponduje. Má tu šlechtěnou nedokonalost, o kterou usiluji.

Navíc ji miluju, protože mi ji dala Ona (moje manželka). Je to zkrátka životní pravda, že si některé věci z principu nemůžete koupit. Můžu si sám koupit „Ona Bowery“ ale nemůžu si koupit „Ona Bowery darovanou svou nejdražší“. Dá-li Bůh, je to na celý život. Manželka i taška! 🙂 Koupit Ona Bowery můžete zde.