Snažím se, aby si snoubenci focení se mnou užili. Není to ale jen o focení, kladu důraz i na zkušenost před svatbou a po svatbě. Jednou z věcí, která mi přijde důležitá, je dárkové balení s výtisky.

Svoje fotografie tisknu na archivní papír chemickou cestou, což by mělo zajistit trvanlivost fotografií na desítky let (a i déle, pokud budou správně uskladněny). Je to o něco dražší tisk, ale je kvalitnější. To je obecně vzato moje filosofie. Nesnažím se být nejlevnějším fotografem v okolí, ale snažím se být nejzodpovědnějším. „Go the extra mile“, jak říkávají američtí kolegové.

Snoubenci jsou často laikové. Neznají rozdíly mezi tiskem přes digitální tiskárnu a vyvoláním chemickým procesem. To jsou technické věci, které bych měl hlídat já a nabízet nejvhodnější řešení. Nemám rád, když kolegové dají do balíčku o 100 ks výtisků víc, ale udělají to levným a nearchivním postupem, který vychytrale zamlčí.

Hledání nejvhodnějších postupů je nikdy nekončící proces. Pořád se učím. Zkouším nové věci, mění se můj fotografický styl, mění se foťáky, objektivy a mění se i krabičky. Vše s Vámi na vyžádání proberu, ale jinak Vás detaily zatěžovat nebudu. V současné době spolupracuji se šikovným truhlářem, jehož krabičky skvěle doplňují mé fotografie. Jsou ručně dělané a nesnaží se o strojovou dokonalost. Mají duši. Dárkové balení pro poslední nevěstu vypadalo takto: