Venda a René jsou spíš ranaři, než něžné, romantické typy. Chtěli proto přirozené fotografie, ne moc pózování (akorát pár fotek „pro maminky“, jak říkávám). To je super, protože je to bližší mému přístupu k focení svateb. Pózy bývají kýčovité nebo strnulé. Nejlepší je novomanžele trochu kočírovat, ale zároveň dát prostor tomu, ať se oba přirozeně projevují. Zároveň jsme se shodli na vintage stylu svatebních fotografií.

Přípravy musely zůstat v nevěstině pokoji (dole hlídkoval ženich). Trochu nás to omezovalo, ale jako fotograf si musím poradit se vším. Fotka, kde družičky zkoumají upínání vlečky, mě baví i teď 🙂

Nasazování podvazku
Přípravy nevěsty

To, že jsme nemohli z pokoje vůbec nevadilo. Opravdová rána pro moji uměleckou volnost přišla v obřadní síni. Přítomnou matrikářkou mi bylo důrazně sděleno, že se nesmím pohybovat v prostoru pro oddávající, což byl shodou okolností prostor, odkud bylo jedině vidět na novomanžele zepředu. Řekl jsem jí, že potřebuju aspoň trochu vidět do obličejů. Nakonec pravidla zmírnila. Během svatebního obřadu jsem se stejně nasáčkoval před ni. Cítil jsem, že se za mnou mračí jako čert, ale mám zodpovědnost vůči novomanželům, že budou mít z obřadu ty nejlepší fotografie, jaké prostor dovolí.

Couvat před novomanželi špalírem je vždy trochu hazard. Zvlášť, když na konci jsou schody. Když v roli svatebčana uvidíte, že couvám do propasti nebo výkopu, klidně mi to prozraďte.

Jedna bublina mi dala pusu na ucho. Podezírám nejmenovanou pachatelkyni, že na mě mířila.

Odchod ze svatebního obřadu

Na svatební hostině byla pohodová atmosféra a všichni obdivovali dekorace v cestovatelském tématu a dort v podobě kufru s podobiznami manželského páru (nejstylovější dort, co jsem viděl!).

Svatební dekorace

Portréty novomanželů? No to bylo něco. Pojali jsme je opravdu, ale opravdu netradičně. Přijela nás dokonce zkontrolovat policie. Bohužel zrovna ty nejdivočejší fotografie ukázat nemůžu. Oba neměli absolutně problém se chovat před foťákem přirozeně… Až moc! 🙂

Zvládli jsme i nějaké „portréty pro maminky“, ale je super, když novomanželé dělají blbosti a navzájem se škádlí. Dává mi to prostor k autentickým záběrům, které sice nemají hodnotu pro komernční magazíny, ale o to větší mají hodnotu pro ně samotné. A o tom by to mělo být.

Po odfocení portrétů už novomanžele čekala jen zábava a první tanec. Venda byla naprosto neúnavná a po prvním tanci s manželem to rozjela ve velkém stylu.

Podívejte se i na moji osobní tvorbu na Instagramu.