Z nějakého důvodu lidé rádi koukají fotografům do temné komory. Dneska už místo temné komory (dark room) máme komoru světlou (Lightroom – program od Adobe), ale zájem koukat zůstal.

Vyvolat RAW se dá na tisíc způsobů. Kdo moji práci sleduje, tak ví, že vizuálně mířím spíše k zemitým, odsyceným tónům a nebojím se stylizovat fotografie zpátky k analogovému filmu. Miluju ve fotce určitý stupeň nedokonalosti, protože svět je taky nedokonalý. Kdo se nenaučí milovat a obdivovat nedokonalé věci, tak není schopen vidět ve světě krásu.  

Volnočasové focení většinou dělám pro seberozvoj. Zkouším a hraju si. Jednu fotku udělám v několika různých verzích. Koukám na to znovu a znovu s odstupem času a sleduju, jak barvy a různé úrovně kontrastu ovlivňují atmosféru fotografie. Jednou jsem dokonce udělal fotku ve 14 verzích (a ani ji pak nikomu neukázal). Učím se tak.

Tak mě napadlo, že dneska ukážu původní verzi fotky (čistý RAW) a 4 verze, které jsem si pak cvičně udělal, než jsem objevil, kudy se chci vizuálně vydat pro zpracování tohohle focení. Jaká se líbí nejvíc Vám?

Zbytek fotek z toho dne k vidění zde.