Svatba Lukáše a Verunky byla venkovní (u zámku v Kuníně) a počasí jim vyšlo fantasticky. Začátek října 2017 byl v té době teplý a podzim teprve začínal. Všude bylo ještě zeleno a ačkoli jsem svatbu odevzdával v přirozeném Classic provedení, tak jsem pro potřeby portfolia neodolal a vyvolal výběr fotografií ještě ve Vintage úpravě. Ty jsem pak poslal nevěstě jako bonus.

Venkovní svatba má rozhodně své kouzlo, zejména někde pod stromy. Nízké dopolední Slunce probleskovalo přes listy stromů a dodávalo scéně atmosféru. Bylo to super.

Špalír, skupinovku a ještě pár portétů u vintage Mustangu. Okvětní lístky ve špalíru vypadají na fotografiích lépe než rýže, která skoro nejde vidět. Zvažte to.

Verunka a Lukáš měli dřív první tanec než párové focení. Bál jsem se, že venkovní světlo naruší intimní atmosféru tance, ale nedopadlo to vůbec špatně a má to něco do sebe. Kvůli malému prostoru jsem ale musel vylézt na stůl 🙂

Až po tanci jsme šli vyfotit stylizované portréty. Vrátili jsme se do zámeckého parku, který znám a měl jsem několik tipů, kde by mohl být na focení klid a zároveň dobré pozadí. Můstek přeš říčku? Sem s tím.

Hladina vypadala celkem klidně, tak jsem si říkal, že bych mohl využít i odrazu ve vodě. Původně jsem chtěl novomanžele i jejich odraz, ale zdálo se mi, že na fotkách by byli příliš malí a bylo by to k ničemu. Nakonec jsem vyfotil jen odraz. Nevěstě se fotka líbila.

Vyzkoušeli jsme několik míst a musím říct, že oběma prostě šlo pózování. Snad proto, že jsme spolu byli nafotit zásnubní fotografie, si oba na foťák už zvykli a focení jim nedělalo problém.

Postavil jsem je i ke staré zámecké zdi. To bylo velmi zajímavé pozadí, použil jsem studiové světlo, abych je od zdi trochu odpíchnul. Tyhle fotografie se mi taky dost líbí, mají trochu magazínový glamour.

Fotografií jsme vyfotili spoustu a tahle galerie by mohla ještě pokračovat, ale myslím, že méně je někdy víc. Po portrétech samozřejmě začala ta pravá svatební zábava s hudbou (a možná nějakým alkoholem).