Hanka a Honza věděli přesně, co chtějí a co ne. Přípravy se stíhaly jako zázrakem s časovou rezervou. S nevěstou jsme stihli ještě malé focení v zimní zahradě. Poslední portrét za svobodna!

Obřad měl být v jednom odsvěceném kostele v Klimkovicích. Přestože zmizela náboženská výzdoba, prostor měl stále skvělou atmosféru a byl velmi charismatický. Bohužel jsem se do kostela nedostal před obřadem, ačkoli jsem tam byl den předem a půl hodinku před obřadem (prostě zavřeno). Nicméně stačila mi nakonec minutka na to, abych věděl, s jakým nastavením obřad odfotím a že rozhodně nebude nutné fotit s bleskem. Jen by zkazil atmosféru. Přirozené světlo, které pronikalo přes velká okna bylo jednoduše perfektní.

Na novomanžele čekal venku špalír, jak má být. Plno svatebčanů a na konci klenba hokejek (Honza je totiž hokejista).

Opravdu jsem chtěl vyfotit ještě pár portrétů v kostele, kde bylo úžasné přirozené světlo. Musel jsem přemluvit paní, které se rozhodla být doma brzy a začínala likvidovat svatební výzdobu hned, jak svatebčané vyšli ven. Povedlo se.

Novomanželé se kvůli hostům nechtěli příliš zdržet potrétním focením. Den předem jsem vybral několik lokalit k focení, o kterých jsem věděl, že budou fungovat, ale nakonec jsme se shodli na tom (no trochu mě k tomu dotlačili :-), že portréty vyfotíme v blízkém okolí. Měl jsem studiové světlo, takže se dalo fotit i v ostrém protislunci, ale kvůli blátu jsem musel dělat trochu kompromisy ve výběru pozadí. Začínalo trochu foukat a nevěstě bylo chladno. Jsem rád, že jsem je přemluvil k závěrečnému portrétu, kde Honza líbá Hance těhotné bříško.

Málokdo věděl, že je Hanka těhotná. Oznámili to v místě hostiny. Bylo dojemné sledovat v tu chvíli svatebčany.

První tanec byl netradiční. Hanka a Honza nechtěli tradiční „obklíčení“ hostů, co se drží za ruce a dělají kolo. Pozvali je rovnou doprostřed parketu. Jako fotograf jsem z toho překvápka nebyl nadšený, protože jsem neměl na novomanžele dobrý výhled, ale člověk si musí poradit 🙂

Obvykle focení prvním tancem novomanželů končí. Chvíli jsem se ještě zdržel, vyfotil pár fotografií z her, rozjetou sestru ženicha a pak se rozloučil.

Podívejte se i na moji osobní tvorbu na Instagramu.